Facebook Kimin

Facebook Kurucusu Kimdir ? Facebook Kimin ? Facebook Sahibi Kim ?

Facebook Kurucusu
Mark Zuckerberg 2004 yılında Harvard Üniversitesi'nden girişimci arkadaşları Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin ve Chris Hughes ile beraber şu anda sahibi olduğu olduğu dünya devi sosyal paylaşım sitesi Facebook'u kurarak dünyanın en genç zengini olmuştur. Şuan da kişisel serveti 24 milyar dolar dır. Mark Zuckerberg USA New York eyaletinin White Plains şehrinde diş hekimi olan bir babanın(Edward) ve yine psikiyatristi doktoru bir annenin(Karen) tek erkek çocuklarıdır. 1984 doğumludur. Yahudi olarak yetiştirilmesine rağmen ateist olduğunu açıklamıştır.


Harvarda okurken ilk yıllarda okulun en yakışıklı ve en güzel öğrencilerinin seçildiği facemash.com sitesini kurdu. öğrenci resimleri için, üniversitenin veri tabanını hackledi bu durum ortaya çıkınca disipline verildi. Daha sonra da okulu bıraktı. Harvardlı öğrencileri internet üzerinde buluşturmak için ikinci sitesi olan facebook’u kurdu. Facebook, kısa sürede ABD nin en büyük arkadaşlık sitelerinden birisi haline geldi. Bu durum hiç kuşkusuz yatırımcıların dikkatini çekti. Sadece 18 ay önce kurduğu sitenin bir bölümünü wall street yatırımcılara 60 milyon dolara sattı. Şuan Facebook Visa ve General Motors'un ardından Amerikan tarihindeki en büyük üçüncü halka arzı yaşatan, NASDAQ borsasında işlem gören, değeri dudak uçurtan rakamlara sahip, dev bir şirket olmuş durumda dır. Facebook kullanmaktan sıkıldıysanız dilerseniz aşağıdaki linkten facebook hesap silme konusunda yardım alabilirsiniz.
Kaynak : http://www.hesabisilme.com/2014/06/facebook-hesap-silme.html Facebook KurucularıMark ZuckerbergChris HughesAndrew McCollum

Dustin Moskovitz Eduardo Saverin0 yorum:

Yorum Gönder

 
Kimin © 2013 | Plantilla diseñada por Ciudad Blogger