Apple Sahibi Kim

Apple Kimin ? Apple Sahibi Kim ? Apple Kim Kurdu ? 

Dünyaca ünlü dev şirket Apple ya da eski adıyla Apple Computer, merkezi California’da bulunan; elektronik ürünler, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar üreten şirket Amerikada faaliyet gösteren çok uluslu şirkettir. Peki Apple Sahibi Kim dir. Şirket 1976 yılında kurulmuştur.Kurucuları arasında Steve Jobs , Ronald Wayne Steve Wozniak gibi isimler vardır.

En bilinen ürünü Mac serisi bilgisayarlardır.Daha sonra  ipod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch akıllı saattir. Apple ürettiği yazılımlar arasında OS X ve iOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ile iLife ve iWork paketleri bulunmaktadır. Apple’ın en büyük bireysel hissedarları sırasıyla; Arthur Levinson,Timothy Cook ve 44. Amerika Başkan Yardımcısı Al Gore dir.


Apple Kim Kurdu : Steve Jobs , Ronald Wayne, Steve Wozniak

Not: Yukarıda yazılan bilgiler Apple Kimin ve Apple Sahibi Kim kelimesine ait arama motoru sonucu bulduğumuz Apple Kimin ve Apple Sahibi Kim kelimesi sonuçları gösterilmektedir. Sitemizde okuduğunuz bilgiler sürekli güncel olmadığından firma sahipleri değişmiş olabilir.Burada yazılan bilgiler firma resmi sayfasından Temmuz 2015 'de alınmıştır.Buradaki bilgilerden sitemiz yasal olarak sorumlu değildir. İçeriğin kaldırılmasını istiyorsanız yada değişikliğini bildirmek istiyorsanız yorum yapmanız yeterli olacaktır.


0 yorum:

Yorum Gönder

 
Kimin © 2013 | Plantilla diseñada por Ciudad Blogger