Kahve Dünyası Kimin

"Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır"derler. Kahve Dünyası açılalı daha 11 yıl olmasına rağmen adı marka olmuştur. Peki Kahve Dünyası Kimin ? Nasıl ve Nerede Kuruldu ? 

Kahve dünyası ilk mağazasını 2004 yılında İstanbıl / Eminönü’nde açmıştır.Ekim/2015 yılı itibariyle mağaza, corner ve metro kioskları olmak üzere 130 farklı noktada satış gerçekleştirmektedir.Kahve dünyası Türk misafirperverliğini yansıtan güler yüzlü karşılama, masaya servis anlayışı ve ikram kültürünü mağazalarında en iyi şekilde göstererek kısa sürede beğenilmiş, insanların birbirine önerdiği bir marka haline gelmiştir. Kahve dünyasının bu kadar kısa sürede büyümesinin sebepleri arasında hiç kuşkusuz bayilik vermeyerek, tüm mağazalarını kendilerinin açmış olmasıdır.


Kahve Dünyası CEO’su ALEV ALTINKILIÇ olup, Marka ALTINMARKA GRUBU'na aittir. Altınmarka Grubu dünya standartlarında bir hizmet sunmak adına 1994 yılında üretime başlamıştır. Altınmarka, 2004’te Kahve Dünyası markasını yaratmaya karar verdiğinde, operasyonel tecrübesi endüstriyel kahve ve çikolata üretimine ve ihracına dayanıyordu. Kahve Dünyası’nın kısa sürede yabancı kahve zincirleri karşısında bu kadar büyümesinin ve tanınmasının nedeni tüketiciyle aynı kültürden geliyor olmasıdır.
Bu kadar göze çarpan bir marka olmasından dolayıda bir çok büyük firmanın dikkatini çekmiş ve son olarak 2014 yılında Doğuş Grubu ile ortaklık kurulması düşünülmüştür.Ancak bu görüşmelerden bir sonuç çıkmayınca Altınmarka Grubu’na ait Kahve Dünyası kendi öz sermayesiyle büyümeye devam etmektedir.Kahve Dünyası’nın taze ve leziz çikolataları, Kahve Dünyası grup şirketlerinden Altınmarka ve Detay Gıda çikolata fabrikalarının güçlü tesislerinde üretilmektedir.
Alev Altınkılıç Sn Beneo Lisesi mezunu olup, Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde yapmıştır. İki çocuk annesi olan, Alev Altınkılıç’ın girişimiyle kurulan Kahve Dünyası markası bir kadının yaratıcılığına, girişimine çok güzel bir örnek olmuş durumdadır.

Kahve Dünyası İletişim:
Kahve Dünyası Merkez Ofis;
Ömer Avni Mahallesi İnebolu Sokak Ekemen Han No:1 Kat:1 Kabataş / İstanbul 
Telefon: 0 212 244 07 00 (pbx) 
Faks: 0 212 244 10 21 
E-posta: info@kahvedunyasi.com1 yorum:

Yorum Gönder

 
Kimin © 2013 | Plantilla diseñada por Ciudad Blogger