Odeabank Kimin

Odeabank Kimin ?, Odeabank Sahibi Kim ?, Odeabank Kim Kurdu ?  

Türkiye de bankacılık sektörüne faaliyet gösteren banka ülkemizde kurulan yabancı sermayeli bir mevduat bankasıdır. BDDK tarafından uzun yıllar sonra ilk defa sıfırdan banka kurma izni alan Odeabank 2 Ekim 2012 tarihinde kurulmuştur. 

Yönetim Kurulu Başkanlığını Samir Hanna'nın yaptığı Türkiye’nin sayılı bankaları sıralamasında yerini sağlamlaştıran bir finans kuruluşu olan Odeabank amaçları arasında, her geçen gün hizmet kalitesini iyileştirmeye odaklanırken, müşteri odaklı bankacılık anlayışımızı genele yaymak, İlkelerimizden taviz vermeden yatırımlarla, “büyükler liginde olmak” ve ekonomiye daha fazla kaynak sağlamaktır.

Peki Odeabank kimin ve sahibi kim dir. Odeabank öncelikle 2012 yılında Lübnan menşeli Bank Audi Sal tarafından kurulmuş ve halen daha hissedarlar arasında %73,61 oranla en çok hisseye sahip ortaktır. Bank Audi Sal ise yurt dışında faaliyet gösteren büyük bankalardan dır.Türkiye’de Odeabank ismi ile faaliyet göstermektedir.

Odeabank Sahibi olan Bank Audi Kimin: Banka Orta Doğu, Lübnan ve Kuzey Afrika bölgelerinde hizmet gösteren bir bankadır. Bank Audi, Türkiye’nin dışında 12 ülkede hizmet vermektedir. Ticari, yatırım gibi alanlarda hizmet gösterirken bankacılık sektöründe de hizmet vermeye başlamıştır. Bank Audi kurucusu olan Raymond Wadih Audi 1932 yılında Sidon Lübnan’da doğmuştur. 1962 yılından günümüze kadar Raymond şirketinin müdürlüğünü yapmıştır. Raymond Audi Bank Audi’yi babası, kardeşleri ve Kuveytli bir iş adamı ile bir araya gelerek kurmuşlardır. Üç çocuk babası olan Raymond Audi katolik dini inancına sahiptir.
Odeabank Ortaklık Yapısı 

Bank Audi s.a.l-Audi Group  %73,61
European Bank for Reconstruction and Development %8,00
International Finance Corporation %6,36
IFC Financial Institutions Growth Fund %3,42
H.H Sheikh Dheyab Binzayed Binsultan Al-Nahyan %4,00
Audi Private Bank s.a.%2,75
Mr.Mohammad Hassan Zeidan %1,78
Raymond Audi %0,017 
Samir Hanna %0,017 
Freddie Baz %0,017 Raymond AudiSamir Hanna


Freddie Baz

Not: Yukarıda yazılan bilgiler Odeabank Kimin ve sahibi kim kelimesine ait arama motoru sonucu bulduğumuz Odeabank kimin ve sahibi kim kelimesi sonuçları gösterilmektedir. Sitemizde okuduğunuz bilgiler sürekli güncel olmadığından firma sahipleri değişmiş olabilir.Burada yazılan bilgiler Kasım 2016 'da hazırlanmıştır.Buradaki bilgilerden sitemiz yasal olarak sorumlu değildir. İçeriğin kaldırılmasını istiyorsanız yada değişikliğini bildirmek istiyorsanız yorum yapmanız yeterli olacaktır.Kaynak:wikipedia

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Kimin © 2013 | Plantilla diseñada por Ciudad Blogger